Vyrobil váš fotovoltický systém viac energie ako dokážete použiť? Využite ju naplno!

Naše riešenia pre efektívne využitie prebytkovej solárnej energie

Pri využívaní fotovoltického systému na výrobu elektrickej energie pre domácnosti často vznikajú situácie, keď systém produkuje viac energie, než je v danom momente dokážete spotrebovať.

Namiesto toho, aby tieto nadbytočné množstvá elektriny zostali nevyužité, existujú spôsoby, ako ich efektívne využiť, a my vám prinášame tieto riešenia:

Ako funguje riadenie prebytkov?

V prípade, že okamžitá výroba fotovoltického systému presahuje aktuálnu spotrebu existuje niekoľko možností ako systém na tento stav nakonfigurovať:

1. Obmedziť výrobu - elektrická energia sa nevyrobí, panely ostanú nevyužité.

2. Presmerovať výrobu do siete - elektrická energia bude dodaná do distribučnej siete bezplatne alebo po dohode s niektorým výkupcom za odplatu (virtuálna batéria).

3. Zapnúť dodatočné spotrebiče, ktoré chceme napájať výlučne zo slnka - najoptimálnejšie riešenie, keďže spotreba prebieha v danom čase vo vašom dome a teda vám nie sú účtované distribučné poplatky ako pri virtuálnej batérii.

Fotovoltický ohrev vody z prebytkov domácej elektrárne

🚿 NASMERUJTE PREBYTKY VAŠEJ ELEKTRÁRNE DO OHREVU VODY!

Ako to funguje?: Toto riešenie umožňuje nasmerovať prebytky výroby domácej elektrárne do elektrického ohrevu teplej úžitkovej vody. Ak ohrivate vodu klasickým akumulačným bojlerom, stačí ho doplniť o menič na ohrev vody, ktorý komunikuje s meničom vašej elektrárne. 

Fotovoltický ohrev bazénov z prebytkov domácej elektrárne

☀️ RADOSŤ Z TEPLÉHO BAZÉNA PO CELÝ ROK

Ako to funguje?: Akonáhle fotovoltický systém pokryje všetky energetické požiadavky vašej domácnosti a vznikne nadbytočná energia, tá sa ihneď využije na poháňanie tepelného čerpadla na ohrev bazénovej vody. Vďaka tomu sa efektívne využije každý prebytok naakumulovanej energie bez plytvania, pričom voda vo vašom bazéne zostane príjemne teplá po celý čas.

Chladenie a klimatizácia z prebytkov domácej elektrárne

❄️ HORÚCE DNI BEZ VYSOKÝCH ÚČTOV ZA ELEKTRIKU

Ako to funguje?: Akonáhle fotovoltický systém pokryje všetky energetické požiadavky vašej domácnosti a vznikne nadbytočná energia, tá sa ihneď využije na prevádzku klimatizácie. Týmto spôsobom sa každý prebytok energie využíva efektívne a bez zbytočného plytvania, zabezpečujúc tak stále príjemnú teplotu u vás doma.

Nabíjanie elektromobilov

🚘 JAZDITE NA SLNKO, JAZDITE ZADARMO!

Ako to funguje?: Keď fotovoltický systém splní všetky energetické potreby domácnosti a zostane prebytok energie, táto sa okamžite použije na nabíjanie vášho elektromobilu cez nabíjaciu stanicu. Týmto spôsobom sa každý nadbytok nahromadenej energie efektívne využije a zároveň zabezpečí, že vaše auto bude vždy pripravené na cestu.

Auto ako domáca batéria

🏡 VÁŠ ELEKTROMOBIL AKO DOMÁCA BATÉRIA NA KOLESÁCH!

Ako to funguje?: Vozidlo s technológiou Vehicle-to-Grid (V2G) alebo Vehicle-to-Home (V2H) je vybavené systémom, ktorý umožňuje spätný tok energie z batérie vozidla do siete. Tento systém umožňuje, aby sa nabité vozidlo pripojilo k domácej energetické sieti a dodalo jej uloženú energiu, keď je to potrebné, napríklad v čase vysokého dopytu alebo pri výpadku elektrickej siete.

Predaj energie späť do el. siete

💶 EXTRA PRÍJEM Z INVESTÍCIE DO SOLÁRNYCH SYSTÉMOV

Ako to funguje: Pri používaní fotovoltických systémov domácnosti často vyprodukujú viac energie, než spotrebujú. Túto nadbytočnú energiu môžete predávať do siete, čím zvyšite efektivitu využitia energie a skompenzujte si odber energie zo siete v zimnom období, kedy fotovoltika nestíha pokryť vašu spotrebu.