Bezkonkurenčne najnižšie ceny na trhu
Pomôžeme Vám s vybavením dotácie
Fotovoltika + 6 mesiacov TV od ANTIKU zadarmo

Vyprodukuje Váš systém viac energie, než potrebujete? Využite ju na maximalizáciu úspor!

Využite každý watt s našimi expertnými riešeniami pre zelenú energiu

Vyplňte jednoduchý nezáväzný formulár a ozve sa Vám náš špecialista, ktorý si s Vami prejde vašu konkrétnu situáciu, príp. vypracuje cenovú ponuku na mieru.

Ako funguje riadenie prebytkov?

V prípade, že okamžitá výroba fotovoltického systému presahuje aktuálnu spotrebu existuje niekoľko možností ako systém na tento stav nakonfigurovať:

1. Obmedziť výrobu - elektrická energia sa nevyrobí, panely ostanú nevyužité.

2. Presmerovať výrobu do siete - elektrická energia bude dodaná do distribučnej siete bezplatne alebo po dohode s niektorým výkupcom za odplatu (virtuálna batéria).

3. Zapnúť dodatočné spotrebiče, ktoré chceme napájať výlučne zo slnka - najoptimálnejšie riešenie, keďže spotreba prebieha v danom čase vo vašom dome a teda vám nie sú účtované distribučné poplatky ako pri virtuálnej batérii.

Využitie 1: Ohrev teplej úžitkovej vody

Ako dodatočný spotrebič pre prebytkovú energiu najlepšie slúži elektrický bojler pre ohrev teplej vody.

Ako to funguje?: Aby bolo využitie prebytkov najoptimálnejšie, je potrebné riadiť okamžitý výkon ohrevu podľa výšky aktuálneho prebytku

Príklad: Ak je hodnota prebytku v danej sekunde 500W, výkon ohrevu sa nastaví na 500W aj keď je maximálny výkon bojleru 2kW. Toto riešenie síce mierne predĺži čas ohrevu ale 100% energie na ohrev pochádza z fotovoltiky. Riadenie prebytkov sa deje dynamicky s odozvou niekoľkých sekúnd.

*Antik menič pre ohrev vody ale neprastajne stráži teplotu vody a v prípade nepriaznivého počasia zariadenie dohreje vodu zo siete.

Využitie 2: Nabíjanie elektromobilov

Ako ďalší vhodný spotrebič je nabíjačka elektromobilov.

Ako to funguje?: Inteligentný WallBox od Antiku umožňuje modulovať akutálny výkon nabíjania podľa aktuálneho prebytku v danú sekundu, čo zabezpečí, že za cenu mierne dlhšej doby nabíjania elektroauta vaša domácnosť nespotrebuje žiadnu energiu z distribučnej siete.

Príklad: Máte na streche 10kWp výkonu, je slnečný deň, beží práčka a sušička spolu s výkonom 5kW, zároveň je pripojené dobíjanie elektroauta. Aktuálny prebytok 5kW sa nasmeruje cez Wallbox do vášho auta. Akonáhle práčka so sušičkou skončia, celý disponibilný výkon 10kW sa presmeruje do auta. Toto riadenie sa deje dynamicky s odozvou niekoľko sekúnd.

Podporné služby

 • Konzultácia a cenová ponuka zadarmo

  Začnite svoju cestu k obnoviteľnej energii s nami - ponúkame bezplatnú konzultáciu a cenovú ponuku, aby ste mali jasnú predstavu o investícii bez akýchkoľvek počiatočných nákladov.

 • Poskytujeme projekt a administratívu

  Poskytujeme kompletné projektové riešenia a administratívu, od návrhu systému až po konečné povolenia, uľahčujúc vám prechod na solárnu energiu hladko a bez zbytočných komplikácií.

 • Poskytujeme vybavenie dotácie

  S našou pomocou získate prístup k vybavovaniu dotácií, čím vám uľahčíme financovanie vašej solárnej investície a zabezpečíme, aby ste mohli využiť všetky dostupné finančné príležitosti.

Vyplňte nezáväzný kontaktný formulár

Poradíme Vám a vypracujeme ponuku na mieru+ pridáme darček navyše!

Ozveme sa Vám čo najskôr!

Intuitívne monitorovanie a riadenie vašej solárnej energie

Všetky zariadenia z portfólia ANTIK solartech sú komptatibilné s ekosystémom smart domácnosti prostredníctvom aplikácie ANTIK Smarthome. Táto integrácia vám umožňuje nielen monitorovať a riadiť váš solárny systém, ale aj plynule spájať a automatizovať rôzne smart zariadenia v domácnosti.

 • Optimalizácia výkonu solárneho systému v súlade s energetickými potrebami domácnosti
 • Riadenie domácnosti prostredníctvom automatizácií
 • Detailná analýza dát a správa
 • Prepojenie so smart zariadeniami